image
Neler Yapıyoruz | Uğur Kauçuk - Teknik Elastomer Sünger Ürünler

NELER YAPIYORUZ ?

Neler Yapıyoruz ?

Kauçuk sünger, conta, sanayi ve endüstrinin ihtiyaçlarına uygun tabii ve petrol esaslı özelliklere ve kullanım yerlerine göre vulkanize kauçuktan elastomerler üreten bir firmayız.

- Genellikle Tabii Kauçuktan ürettiğimiz 5-6 farklı yoğunluklarda kauçuk süngerlerin (Sponge Rubber) ana ve en çok kullanım alanı olan 25mm’ den başlayıp 250mm’ ye kadar olan kauçuk sünger toplar (Sponge Ball) yoğunluğu 160 kg/m3 ile 300 kg/m3 arasındaki standarttadır.

DIN ve ASTM normlarına uygun üretmiş olduğumuz beton pompası, sıva pompası ve alçı püskürtme pompalarının işlem bittikten sonra hortum ve borularında kalan beton, sıva ve alçının temizlenmesinde maksimum performans gösteren temizleme toplarıdır.

- Bu ürünleri yaklaşık 60-65 ülkedeki müşterilerimize ihraç etmekteyiz. (Avusturalya, Almanya, Belçika, İngiltere, Fransa, Hindistan, BAE, Kore, Kanada, ABD gibi) - Ayrıca sünger topların önemli bir kullanım alanı da 13mm’ den 40mm hatta 50mm’ ye kadar elektrik üretimi yapan tüm termik santrallerde (Nükleer enerji, Fuel Oil, Doğalgaz, Kömür gibi termik santraller) condenser dediğimiz 10.000

– 13.000 soğutucu borusu olan ve genellikle deniz suyu ile soğutulması yapılan ( destilasyon işlemi görevi yapan) soğutucu borularında kullanılmak üzere spesial seri ve kalite kontrolün üretime entegre edilmesi ile hatasız yüksek kaliteli condenser temizleme toplarının da üretimini yapmaktayız.

neler yapıyoruz

Bu ürünleri de İtalya, Almanya, Belçika, ABD, Hindistan, Pakistan, İsrail, BAE, Güney Kore, Fransa, Kanada, Avusturalya gibi. Ayrıca Ø250mm’ den Ø500mm’ ye kadar 5.000 ile 15.000 metre uzunluğundaki su sevk borularında kullanılan temizleme toplarının özel üretimini yapmaktayız, ihracatını yaptığımız ülkeler şimdilik Kanada ve Amerikadır.

- Kauçuk süngerden ayrıca Makine Sanayii’ nin farklı makine ve aparatlarında kullanılmak üzere genellikle ambalaj sektöründe kullanılan etiket makinalarında etikete baskı uygulayan kauçuk sünger çok farklı ölçülerde merdane ve plakalar genellikle RG200 kg/m3 densitede orta gözenek ölçüsünde iç piyasa ve Kanada, Amerika ve Hindistan gibi ülkelere ihracatını yapmaktayız.

- Kauçuk sünger temizleme topları, plaka ve merdanelerin tümü teknik olarak laboratuvarda firma sahibimiz olan Semih ÖTEN tarafından testleri DIN normlarına uygun yapılarak müşterilerimizin aldığı az veya çok tüm ürünlerin kalite kontrol laboratuvar raporları istendiğinde verilmektedir. Ürünlerimiz sünger değil, Teknik Endüstriyel Kauçuk Sünger üretimidir.

neler yapıyoruz

ELASTOMER SÜNGER TOPLAR

ELASTOMER SÜNGER TOPLAR 18 mm’ den 380 mm ye kadar monoblok olarak üretmiş olduğumuz temizleme topları maksimum aşınma gücüne ve mukavemetine sahiptir.Ürünlerimiz 150 kg/m3 400 kg/m3 arasında,istenilen renk ve ebatlarda üretilmektedir. HER TOPUN YOĞUNLU; ÇAPI, AĞIRLIĞI VE OPTİK GÖRÜNÜMÜ TEK TEK KONTROL EDİLMEKTEDİR. YUMUŞAK TOPLAR, BETON POMPA BORULARININ TEMİZLENMESİNDE, EN AZ 15 DEFA KULLANILMAKTADIR. ORTA SERT TOPLAR, BETON POMPA BORULARININ TEMİZLENMESİNDE, EN AZ 25 DEFA KULLNILAKTADIR SERT TOPLAR, BETON POMPA BORULARININ TEMİZLENMESİNDE, EN AZ 35 DEFA KULLANILMAKTADIR ÖNEMLİ NOT: BETON TEMİZLEME TOPLARI; HER KULLANIM SONRASINDA, TEMİZ SUYLA YIKANMALI; BÖYLECE TEMİZLEME TOPLARINI DAHA UZUN SÜRE, BETON POMPA BORULARININ TEMİZLENMESİNDE, KULLANABİLİRSİNİZ.

PRİZMA VE SİLİNDİRİK ÜRÜNLER

Ürünlerimiz, uzun yıllar süren çalışma ve deneyimler sonrası bu kalite seviyesine ulaşmıştır. Ürünlerimiz birebir gramaj ve kalite kontrolü yapıldıktan sonra sevk edilmektedir

neler yapıyoruz
map
Bize Ulaşın